سیــرون

ایران از نگاه سیرون

آخرین نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری 92/ چه کسی رییس جمهور می شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سوک ، تا کنون نام های رجالی مانند علی اکبر ولایتی، محمدباقر قالیباف، محسن رضایی، محمد خاتمی، علی اردشیر لاریجانی، محمدرضا عارف (معاون اول دولت خاتمی)، مصطفی پورمحمدی، اسحاق جهانگیری (وزیر صنایع دولت خاتمی)، غلامعلی حداد عادل، محمدعلی نجفی (عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران و وزیر اسبق آموزش و پرورش)، علی اکبر صالحی، سعید جلیلی، کامران باقری لنکرانی (وزیر بهداشت دولت نهم)، پرویز فتاح (وزیر سابق نیرو)، سیدحسن خمینی، علی نیکزاد (وزیر راه و شهرسازی)، کامران دانشجو (وزیر علوم)، حسن روحانی، سید حسن موسوی (رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) و... برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مطرح شده است اما قطعیت حضور هیچ یک بجز یکی دو نفر مسجل نشده است.

بر اساس این گزارش نظرسنجی یک موسسه معتبر افکارسنجی نشان از پیشتازی محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری 92 دارد.

در این نظرسنجی که میزان محبوبیت طیف های قالیباف، احمدی نژاد، هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی سنجیده شده است، نتایج زیر بدست آمده است. البته ذکر این نکته ضروری است که این میزان محبوبیت برای هر شخص از صفر تا صد در نظر گرفته شده است و اعداد روبروی هر نفر نشان دهنده میزان محبوبیت آنها از صفر تا صد است.

قالیباف: 52 درصد

احمدی نژاد: 31 درصد

محمد خاتمی: 25 درصد

هاشمی رفسنجانی: 18 درصد

به گزارش سوک مابقی گزینه ها و طیف ها درصد تک رقمی داشته اند.

لازم به ذکر است که در این نظر سنجی از هر شخص در مورد گرینه های فوق الذکر بصورت جداگانه در خصوص میزان محبوبیت طیف های سیاسی سئوال شده است.

کارشناسان مسایل سیاسی درباره چرایی محبوبیت قالیباف در این نظرسنجی معتقدند که فعالیت بالای شهردار تهران نسبت به سایر کاندیداها و همچنین انجام این نظر سنجی در استان تهران و شهر تهران علت بدست آمدن این نتیجه بوده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم تیر 1391ساعت 19:36  توسط احسان  |